دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تعیین تکلیف ۵۰ پروژه بر زمین مانده سال های گذشته

معاون شهردار تهران گفت: تعیین تکلیف ۵۰ پروژه که سالها بر زمین مانده و قفل شده بودند، انجام شد.


به گزارش ایسنا، لطف الله فروزنده معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری دو کار عمده انجام  شده است، در اولین اقدام تکلیف ۵۰ پروژه که سالها بر زمین مانده و قفل شده بودند تعیین شد و در حال حاضر ۷۰ درصد از مشکلات این پروژه‌ها حل شده و این سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت‌ها با بخش خصوصی داخلی صورت گرفت، که برای تداوم این مسیر فرآیندها  نیز اصلاح شده است.


فروزنده با اشاره به فراهم کردن بستر سرمایه گذار خارجی افزود: در دومین اقدام زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی  ایجادکه نمونه بارز آن در توافق با طرف چینی جهت تأمین ناوگان برقی حمل و نقل عمومی متجلی شده است.


معاون شهردار تهران ادامه داد: علاوه بر این در زمینه زباله‌سوز،ساخت هتل، ساخت مسکن صنعتی، شهربازی، ورزشگاه و یک مرکز بین‌المللی تجاری مذاکرات بسیار مناسبی با سرمایه‌گذاران خارجی انجام شده است و تمامی این موارد در حال نهایی شدن است.


وی افزود: برنامه ما این است که در سال آینده حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشیم که با اجرای این اقدام و حضور سرمایه‌گذاران خارجی، اعتماد برای سرمایه‌گذاری در ایران بیشتر خواهد شد و میزان سرمایه‌گذاری خارجی با توجه به بسترهایی که فراهم شده است  افزیش خواهد یافت.


به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، فروزنده در بخش دیگری گفت: کشور ایران از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است، لذا در جاهایی که ظرفیت وجود دارد نگاهمان به داخل و توانمندیهای داخلی است، در شهرداری بایستی تولید منبع کنیم، ضمن اینکه بستر حضور سرمایه گذاران داخلی را بیش از پیش فراهم کنیم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *