دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ناکامی جودوی جوانان ایران در قهرمانی آسیا با ۲ مدال برنز ۱۱

تیم های ملی جودوی جوانان ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا تنها در بخش مردان صاحب ۲ مدال برنز شدند.


به گزارش ایسنا، در پایان رقابت های روز دوم و پایانی جودوی جوانان آسیا در تاشکند ازبکستان، محمدحسین یاقوتی در ۱۰۰- و امیرعباس موحد در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند اما ۶ نماینده دیگر ایران از دور رقابت‌ها کنار رفتند تا در نهایت تیم‌های ملی جودوی جوانان ایران در رده پسران و دختران با حذف ۱۱ جودوکار. و کسب تنها ۲ مدال برنز به کار خود در ابن رقابت‌ها پایان دهند. پیش از این و در جریان رقابت‌های نوجوانان آسیا نیز ۱۲ جودوکار ایران حذف شدند و تنها ابوالفضل محبی صاحب مدال نقره شد.


 اما در روز پایانی رقابت‌های جودوی جوانان آسیا، محمد حسین یاقوتی در وزن ۱۰۰- کیلوگرم دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس به «پارک» از کره جنوبی باخت. یاقوتی در گروه شانس مجدد «آلتانگریل» از مغولستان را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در دیدار رده بندی «چن تسای» از چین تایپه را شکست داد و به مدال برنز رسید.


 امیر پویا نوحی دیگر جودوکار ایران در این وزن پس از یک دور استراحت، نتیجه را به «شوراخ ماتوف» ازبکستانی واگذار کرد و در گروه شانس مجدد هم به «ویشال» از هند باخت و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.


 در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم امیر عباس موحد در نخستین مبارزه خود «ژان تیلک» از قزاقستان را شکست داد و سپس با برتری مقابل «گانتولگا» از مغولستان به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله نتیجه را به «ژولداشکازیف» از قرقیزستان واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت. موحد برای کسب مدال برنز در دیدار رده بندی مقابل «سعود منانی» از عربستان به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.


در وزن ۸۱- کیلوگرم، الیاس پرهیزگار پس از یک دور استراحت، برابر «عبدوجلال اوف» از تاجیکستان باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت.


امیر عباس چوپان در وزن ۹۰- کیلوگرم نیز کار خود را با ضربه فنی «مون خسای خان» از مغولستان آغاز کرد اما در ادامه برابر «سامانووا» از ازبکستان شکست خورد و به گروه شانس مجدد رفت. وی در گروه شانس مجدد «سعد الحجری» نماینده عربستان را ضربه فنی کرد و راهی دیدار رده بندی شد. چوپان در دیدار رده بندی مغلوب «رجب اف» از تاجیکستان شد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *